vand lanseta spin RHINO

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Locked
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

Lanseta RHINO POWER SPIN NANO CARBON 3.00 m
80- gr
cu husa
folosita de 3 ori.
pret 200 ron

vlad 0722600035
Attachments
DSCF2114.JPG
DSCF2116.JPG
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

sau cum spune americanu... OBO ( or best offer )
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

hai ca o dau si la 150
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

vad ca multa lume citeste anuntul dar nimeni nu e interesat. Fara bancuri... cine mai intra... sa imi spuna si mie de ce nu il intereseaza?.. pret? model?.. de ce? poate discutam. mercix, vlad
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by paulletta »

Vlad, in general lansetele de spining de 3m sunt lungi si incomode din aceasta cauza nu sunt cautate.
Daca era de 2.10-2.40 aveai sanse mai mari la vanzare.
Paulletta
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by mikcutu »

vladstanescu wrote:vad ca multa lume citeste anuntul dar nimeni nu e interesat. Fara bancuri... cine mai intra... sa imi spuna si mie de ce nu il intereseaza?.. pret? model?.. de ce? poate discutam. mercix, vlad
pot sa incep eu?
- eu unul nu am auzit de forma RHINO dar cautand pe net am gasit ca si AMAZON.CO.UK vinde asa ceva dar acolo era un sg. model asemanator care se vinde cu 150 Lire :O
- dupa descriere, (3.00m, 80 g. pare sa fie o "chinezarie"). de obicei, o lanseta facuta de o firma serioasa nu depaseste 2.70m si are o plaja de valori in care se incadreaza puterea; ex.10-30g
- o lanseta cu putere de 80 g. pare a fi una din clasa heavy, care fiind si grea oboseste mana si e folositra in special la pescuitul somnului mare
- daca manerul care se vede in ce-a de-a 2-a poza este al ei, adica cel din prima poza, atunci este clar o "chinezarie" de slaba calitate.
- pretul pentru o "chinezarie" SH, este cam mare.
Za dacs cam from za tracs!
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by shogunu65 »

Salut!

eu sunt interesat, batul pare bun pentru spinning la somn, de pe mal. Treaba e ca am avut niste cheltuieli neprevazute si desi te intrebasem unde se poate vedea, m am linistit.

Daca apar modificari in buget te anunt :)
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

mikcutu wrote:
vladstanescu wrote:vad ca multa lume citeste anuntul dar nimeni nu e interesat. Fara bancuri... cine mai intra... sa imi spuna si mie de ce nu il intereseaza?.. pret? model?.. de ce? poate discutam. mercix, vlad
pot sa incep eu?
- eu unul nu am auzit de forma RHINO dar cautand pe net am gasit ca si AMAZON.CO.UK vinde asa ceva dar acolo era un sg. model asemanator care se vinde cu 150 Lire :O
- dupa descriere, (3.00m, 80 g. pare sa fie o "chinezarie"). de obicei, o lanseta facuta de o firma serioasa nu depaseste 2.70m si are o plaja de valori in care se incadreaza puterea; ex.10-30g
- o lanseta cu putere de 80 g. pare a fi una din clasa heavy, care fiind si grea oboseste mana si e folositra in special la pescuitul somnului mare
- daca manerul care se vede in ce-a de-a 2-a poza este al ei, adica cel din prima poza, atunci este clar o "chinezarie" de slaba calitate.
- pretul pentru o "chinezarie" SH, este cam mare.
Merci de raspuns Mikutule.


aici ai link catre catal;og rhino

http://issuu.com/jonylarri/docs/rhino_- ... go_2011_uk

Iti inteleg parerea... si cu toate astea daca nu stii ,m nu e nici o problema, rhino este sora cu Black Cat ( de somn ) iar producatorul este ZEBCO. Sebco germania.. venit din SUA. E normal poate ca multi nu stiu nici de Rgino nici de Black Cat pentru ca asta e piata aici. Eu sincer , lanseta nu am luat-o din dragon sau alte locuri obscure. Este luata de la un amic care lucra la un magazin care era dealer direct Zebco. Din cate stiu e faciuta in germania, iar daca nu.. si e in china.. ca mai toate atunci .. e facuta si vanduta in lume la fel nu numai la noi. Cu alte cuvinte daca in america sau germania se vine rhino facut in china.. asta e... chinezii ne maninca... dar e facuta cu control Zebco USA . Maneril e al ei. Poti vedea catalogul din link-ul dat.
Stiu ca e lunga.. de asta vreau si eu sa o dau. Grea nu e , e f comoda. Dar am luat-o anul trecut cind am vrut s aincep si eu la rapitor... si asta mi s-a recomandat...

O seara placuta in continuare. Vlad
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

vladstanescu wrote:
mikcutu wrote:
vladstanescu wrote:vad ca multa lume citeste anuntul dar nimeni nu e interesat. Fara bancuri... cine mai intra... sa imi spuna si mie de ce nu il intereseaza?.. pret? model?.. de ce? poate discutam. mercix, vlad
pot sa incep eu?
- eu unul nu am auzit de forma RHINO dar cautand pe net am gasit ca si AMAZON.CO.UK vinde asa ceva dar acolo era un sg. model asemanator care se vinde cu 150 Lire :O
- dupa descriere, (3.00m, 80 g. pare sa fie o "chinezarie"). de obicei, o lanseta facuta de o firma serioasa nu depaseste 2.70m si are o plaja de valori in care se incadreaza puterea; ex.10-30g
- o lanseta cu putere de 80 g. pare a fi una din clasa heavy, care fiind si grea oboseste mana si e folositra in special la pescuitul somnului mare
- daca manerul care se vede in ce-a de-a 2-a poza este al ei, adica cel din prima poza, atunci este clar o "chinezarie" de slaba calitate.
- pretul pentru o "chinezarie" SH, este cam mare.
Merci de raspuns Mikutule.


aici ai link catre catal;og rhino

http://issuu.com/jonylarri/docs/rhino_- ... go_2011_uk

Iti inteleg parerea... si cu toate astea daca nu stii ,m nu e nici o problema, rhino este sora cu Black Cat ( de somn ) iar producatorul este ZEBCO. Sebco germania.. venit din SUA. E normal poate ca multi nu stiu nici de Rgino nici de Black Cat pentru ca asta e piata aici. Eu sincer , lanseta nu am luat-o din dragon sau alte locuri obscure. Este luata de la un amic care lucra la un magazin care era dealer direct Zebco. Din cate stiu e faciuta in germania, iar daca nu.. si e in china.. ca mai toate atunci .. e facuta si vanduta in lume la fel nu numai la noi. Cu alte cuvinte daca in america sau germania se vine rhino facut in china.. asta e... chinezii ne maninca... dar e facuta cu control Zebco USA . Maneril e al ei. Poti vedea catalogul din link-ul dat.
Stiu ca e lunga.. de asta vreau si eu sa o dau. Grea nu e , e f comoda. Dar am luat-o anul trecut cind am vrut s aincep si eu la rapitor... si asta mi s-a recomandat...

O seara placuta in continuare. Vlad
Manerul nu este in poze. Il vezi in link0ul dat. !!!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

poza cu totul
Attachments
Capture.JPG
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

pentru cine nu stie. Rhino si Black Cat sint firme dins state care vin in RO prin Zebco Germania. De Black Cat poate s-a mai auzit in ultima vre,me.. datorita somnului... dar Rhino.. da.. nu s-a auzit ... in schimb in restul europei si in USA in special... este o firma mai specializata pe domeniu heavi, sau marin. de asta pe la noi.. nu prea au aparut inca.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

mikcutu wrote:
vladstanescu wrote:vad ca multa lume citeste anuntul dar nimeni nu e interesat. Fara bancuri... cine mai intra... sa imi spuna si mie de ce nu il intereseaza?.. pret? model?.. de ce? poate discutam. mercix, vlad
pot sa incep eu?
- eu unul nu am auzit de forma RHINO dar cautand pe net am gasit ca si AMAZON.CO.UK vinde asa ceva dar acolo era un sg. model asemanator care se vinde cu 150 Lire :O
- dupa descriere, (3.00m, 80 g. pare sa fie o "chinezarie"). de obicei, o lanseta facuta de o firma serioasa nu depaseste 2.70m si are o plaja de valori in care se incadreaza puterea; ex.10-30g
- o lanseta cu putere de 80 g. pare a fi una din clasa heavy, care fiind si grea oboseste mana si e folositra in special la pescuitul somnului mare
- daca manerul care se vede in ce-a de-a 2-a poza este al ei, adica cel din prima poza, atunci este clar o "chinezarie" de slaba calitate.
- pretul pentru o "chinezarie" SH, este cam mare.
greutate 240 gr
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

Pe amazon, ai vazut exact ce am eu,... nu era asemanatoare ci chiar aia era!!!
daca ... cauti rhino power spin rods in amazon.co.uk , o gaseste oricine >>>

Rhino 3.00M Rhino Nc Power Spin, 80G Fishing Equipment


Length: 3.00 m.
Sections: 2.
Casting-Weight: 80 g.
Transport-Length: 1.55 m.
Weight: 240 g

1 new from £150.99


!!!!!!!!!! no comment . si eu o dau la mai putin de jumatate. :-))
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

paulletta wrote:Vlad, in general lansetele de spining de 3m sunt lungi si incomode din aceasta cauza nu sunt cautate.
Daca era de 2.10-2.40 aveai sanse mai mari la vanzare.
daca ii tai varful?... poate asa o dau.. hahahahahha
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by mikcutu »

Salut Vald,

Intradevar, acum observ ca nu este chiar o chinezarie. Datorita catalogului postat am obtinut si confirmarea ca, intr-adevar, este pentru un pescuit heavy.
Apropos, comentariile care mi le-ai dat mie, ar trebui puse in primul anunt, ca si detalii ...;), astfel ai creste sansele sa o vinzi.

Bafta la vanzare.

Mikcutu.
Za dacs cam from za tracs!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

mikcutu wrote:Salut Vald,

Intradevar, acum observ ca nu este chiar o chinezarie. Datorita catalogului postat am obtinut si confirmarea ca, intr-adevar, este pentru un pescuit heavy.
Apropos, comentariile care mi le-ai dat mie, ar trebui puse in primul anunt, ca si detalii ...;), astfel ai creste sansele sa o vinzi.

Bafta la vanzare.

Mikcutu.
Da... poate ar trebui.. dar habar nu am cum sa mai fac asta acum....
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: vand lanseta spin RHINO

Post by vladstanescu »

vandut. se poate inchide acest topic
Locked

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”