Aici ne prezentam!

Dacă doreşti să te cunoaştem mai bine, scrie-ne despre tine: cine eşti, de unde eşti, de când şi pe unde pescuieşti, etc.

Moderators: dutustoica, PETREMAN

User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by PETREMAN »

MAINESCU PETRE 13.07.1974,sofer si nu numai ca e criza, prima iesire la balta a fost la varsta de 2 luni...dupa spusele parintilor si de atunci si pana in prezent imi place orice fel de pescuit ,in special cel la DUNARE, cortul ,ciorbica ,peste la gratar,bericica ,spritz,apa din care ies aburi dimineata,focul la care sa stai la taclale cu prietenii...ce sa mai DUNAREA.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Aici ne prezentam!

Post by Geo »

Dacă îţi plac toate astea, atunci de-al nostru eşti !!!
Bine ai venit !
Pescuitul = Relaxare în natură
Anelin
Posts: 12
Joined: 23 Mar 2010, 22:16

Re: Aici ne prezentam!

Post by Anelin »

Salutare dragi pescari.Ma numesc Anelin,am 30 de ani,casatorit,mandru tata de baietel care sper sa ma urmeze repede pe balta.Sint din Bucuresti si in ultimii ani am cam chiulit de la pescuit asa ca anul asta am de gind sa bat cit mai mult posibil raurile de pe linga capitala (Arges,Neajlov,Sabar).Ma declar incepator dar dupa o asa primire calduroasa la cafenea si in rindurile asociatiei nu cred sa ma mai numesc mult asa.Fire intinse si sper sa ne vedem repede pe balta ca se incalzeste vremea si berea.
User avatar
ShokTu
Posts: 5
Joined: 23 Mar 2010, 15:44
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by ShokTu »

Va salut cu respect si bine v'am gasit sunt Imbrea Sergiu-Gabriel, 24 de anii din Bucuresti !

Fire zbuciumate !
I'm at war with the world and they
Try to pull me in the dark
I struggle to find my faith
As I'm slippin' from your arms
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Aici ne prezentam!

Post by Geo »

Bine aţi venit printre noi, Anelin şi Sergiu !!!
Vă aşteptăm pe la cafenele şi pe la viitoarele acţiuni.
Fire întinse !
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
ShokTu
Posts: 5
Joined: 23 Mar 2010, 15:44
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by ShokTu »

Geo wrote:Bine aţi venit printre noi, Anelin şi Sergiu !!!
Vă aşteptăm pe la cafenele şi pe la viitoarele acţiuni.
Fire întinse !
La cafeneaua de pe 23 am fost prezent eram la masa "spinningarilor" :) si probabil voi fi prezent in continuare.
I'm at war with the world and they
Try to pull me in the dark
I struggle to find my faith
As I'm slippin' from your arms
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last
User avatar
Ovidiu Nita
Posts: 3
Joined: 23 Mar 2010, 22:58
Location: Buc

Re: Aici ne prezentam!

Post by Ovidiu Nita »

Ovidiu Nita, 32, bucurestean cu origine moldava si simbure de mot - incepator... foarte rar in ultimii ani la peste
Acu' noroc cu criza, ca am mai mult timp liber... si recuperez
Mare amator de gratar, ciorba, bere si spritz (peste nu prea am prins, deh) ... mai mereu gazda de prieteni flamanzi si amatori de chefuri cu paharu' cat vaza
Cortu' nu prea a mai vazut soarele (nu a avut ocazia, ca-i place dealtfel !!!), dar ghetele-s umblate
Deobicei eu trag usa...sau sting lumina, iar penultimii (...de amicii de pahar vorbesc) pot fi si cu pulovar ori cu sacou, cu pleata sau cheliosi, albi sau mai negriciosi, rockeri sau manelisti, atata timp cat sunt civilizati (mai ales spre sfarsit !!!)
Ajutor de bucatar de Delta, astept provincia ...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by Miyagi »

Ovidiu Nita wrote:Ovidiu Nita, 32, bucurestean cu origine moldava si simbure de mot - incepator... foarte rar in ultimii ani la peste
Acu' noroc cu criza, ca am mai mult timp liber... si recuperez
Mare amator de gratar, ciorba, bere si spritz (peste nu prea am prins, deh) ... mai mereu gazda de prieteni flamanzi si amatori de chefuri cu paharu' cat vaza
Cortu' nu prea a mai vazut soarele (nu a avut ocazia, ca-i place dealtfel !!!), dar ghetele-s umblate
Deobicei eu trag usa...sau sting lumina, iar penultimii (...de amicii de pahar vorbesc) pot fi si cu pulovar ori cu sacou, cu pleata sau cheliosi, albi sau mai negriciosi, rockeri sau manelisti, atata timp cat sunt civilizati (mai ales spre sfarsit !!!)
Ajutor de bucatar de Delta, astept provincia ...
Booon. Bine ai venit! si tine aproape ( de ceaun :lol: ) ca acolo suntem si noi.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Aici ne prezentam!

Post by costin stefanescu »

eee,prietene,esti taman boooon(vorba lui Myagi :lol: ),intrii in clubul nostru ,ca primul pas l-ai facut,de peste ne ocupam noi,treaba cu ajutorul de bucatar e mai grea :cry: ,asa ca te potrivesti manusa :D !!!
User avatar
Ovidiu Nita
Posts: 3
Joined: 23 Mar 2010, 22:58
Location: Buc

Re: Aici ne prezentam!

Post by Ovidiu Nita »

... va bucurati de ajutor de bucatar...da asta duce mult :))) ...si face putin (dar bun !!!)
o sa aveti de carat ceva lichide :))))
sper sa fie pe prosima expeditie
tinem aproape
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Aici ne prezentam!

Post by gabibrb »

costin stefanescu wrote:eee,prietene,esti taman boooon(vorba lui Myagi :lol: ),intrii in clubul nostru ,ca primul pas l-ai facut,de peste ne ocupam noi,treaba cu ajutorul de bucatar e mai grea :cry: ,asa ca te potrivesti manusa :D !!!

nene costine ia organizeaza matale o iesire in august, dupa 09 ale lunii, sa vezi ce bucataricoase iti face un marinar.... am liber pana pe 14 august deci ar merge o chefuiala.... il iau si pe claudiu si sa te tii...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Aici ne prezentam!

Post by costin stefanescu »

pai avem Gabi in perioada aia iesirea la mare,acum nu stiu data exacta,orientativ e cam la sf de august!
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Aici ne prezentam!

Post by gabibrb »

ma pregatesc: pana atunci nu mai beau nici macar apa...
Capraru Victor
Posts: 24
Joined: 09 Apr 2010, 20:02

Re: Aici ne prezentam!

Post by Capraru Victor »

Buna ziua. Ma numesc Capraru Victor,44 ani,studii medii,sunt din Bucuresti,stau in zona Sebastian.Practic pescuitul pe Dunare,cu predilectie in zona Teleorman-Seaca si in zona Murighiol- Dunavat-canalul lipovenesc-canalul 8-Holbina-Reazelm,dar si pe acumularea Mihailesti-Cornetu.Sunt adeptul partidelor lungi- 5-6 zile,cort,saci dormit,gratar,ceaun,protap etc. Va multumesc.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

Bine ai venit printre noi Victor..... ;) ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Capraru Victor
Posts: 24
Joined: 09 Apr 2010, 20:02

Re: Aici ne prezentam!

Post by Capraru Victor »

Ma bucur de cunostinta.Fir 0,50-0,60 ;) intins la maxim.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by G_H »

Bine v-am gasit!
Daniel Gheorghe, 45 ani, Bucuresti, pescar de concediu, aspir de circa 25 de ani la titlul de pescar de duminica...:) Poate imi iese figura incepand cu jumatatea anului asta...daca nu...la anul ;)
Toate cele bune tuturor!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by valic »

Bine ai venit.
Ai si un nume ?
Valic
0744 644 368
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by G_H »

Daniel Gheorghe, incantat de cunostinta!
G_H wrote:Bine v-am gasit!
Daniel Gheorghe, 45 ani, Bucuresti, pescar de concediu, aspir de circa 25 de ani la titlul de pescar de duminica...:) Poate imi iese figura incepand cu jumatatea anului asta...daca nu...la anul ;)
Toate cele bune tuturor!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Aici ne prezentam!

Post by nexu »

Bine`ai venit !!!... ;)
0762 747 895...0732 085 740
Post Reply

Return to “Prezentări”