Pareri achizitie motor electric

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Pareri achizitie motor electric

Post by ioanrv »

Cunoaste sau are cineva un motor SELLIOR ? Am gasit unul (nou) 54 lbs la 750 lei...M-ar interesa parerile voastre, vreau sa achizitionez un motor electric de cel putin puterea mentionata la un pret mai prietenos... ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by Miyagi »

La banii astia e super motor. Are putere destula. Acum depinde ce impingi cu el. Cat de grea va fi barca. Asta e cel care se va gasi si la targul Aventuri de poimaine. Daca nu te gandesti la pretul lui o variabila ar fi greutatea.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by ioanrv »

M-ar interesa daca e ceva de calitate...daca are cineva si a fost multumit...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by Lorelai »

Marca e scrisa corect ? Nu e Sevylor cumva ?
La puterea asta face toti banii, dar de marca asta nu am auzit.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by ioanrv »

E corect scrisa, motorul se gaseste la magazinul "Prietenul Pescarilor" de pe Titulescu.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:E corect scrisa, motorul se gaseste la magazinul "Prietenul Pescarilor" de pe Titulescu.
Ce faci tovarase, ai luat exemplul "Straulescu" si in loc sa scrii despre pescuit si aventura :D , tu scrii despre unelte si accesorii ? :roll: Vezi ca se ia ? Ti-am spus eu! :lol:
App. tu cand te apuci sa faci donatii ? Poti sa incepi cu barca aia...stii tu. ;) :twisted:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by Miyagi »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote:E corect scrisa, motorul se gaseste la magazinul "Prietenul Pescarilor" de pe Titulescu.
Ce faci tovarase, ai luat exemplul "Straulescu" si in loc sa scrii despre pescuit si aventura :D , tu scrii despre unelte si accesorii ? :roll: Vezi ca se ia ? Ti-am spus eu! :lol:
App. tu cand te apuci sa faci donatii ? Poti sa incepi cu barca aia...stii tu. ;) :twisted:
Poi tata cu motorul a avut probleme! Barca e buna :D .
Nu e frate cine stie ce marca, dar librele sunt libre indiferent de marca, iar electricele sunt performante la peste 50. Nu vorbesc de Torquedo ca intra in alta clasa, nivel de zgomot si pret. Si nici de piesele grele de care nu te-apropii. Parerea mea e ca e super oferta pentru lansarea pe piata. Unde nu mai pui ca ai si garantie la el.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote:E corect scrisa, motorul se gaseste la magazinul "Prietenul Pescarilor" de pe Titulescu.
Ce faci tovarase, ai luat exemplul "Straulescu" si in loc sa scrii despre pescuit si aventura :D , tu scrii despre unelte si accesorii ? :roll: Vezi ca se ia ? Ti-am spus eu! :lol:
App. tu cand te apuci sa faci donatii ? Poti sa incepi cu barca aia...stii tu. ;) :twisted:
De luat nu avea cum ca inca nu ne-am pupat, urmeaza... :lol: Donatia consider-o facuta, daca vii la Bucale pentru un pescuit, e a ta... ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by ioanrv »

Miyagi wrote:
Claudiu wrote:
ioanrv wrote:E corect scrisa, motorul se gaseste la magazinul "Prietenul Pescarilor" de pe Titulescu.
Ce faci tovarase, ai luat exemplul "Straulescu" si in loc sa scrii despre pescuit si aventura :D , tu scrii despre unelte si accesorii ? :roll: Vezi ca se ia ? Ti-am spus eu! :lol:
App. tu cand te apuci sa faci donatii ? Poti sa incepi cu barca aia...stii tu. ;) :twisted:
Poi tata cu motorul a avut probleme! Barca e buna :D .
Nu e frate cine stie ce marca, dar librele sunt libre indiferent de marca, iar electricele sunt performante la peste 50. Nu vorbesc de Torquedo ca intra in alta clasa, nivel de zgomot si pret. Si nici de piesele grele de care nu te-apropii. Parerea mea e ca e super oferta pentru lansarea pe piata. Unde nu mai pui ca ai si garantie la el.
Am mai vazut unul, E-Sential la 66 lbs, cu 835 lei...are in plus si indicator baterie descarcata, maner ajustabil...Torquedo are si marele avantaj ca are acumulatorul incorporat...Despre garantie numai de bine atata timp cat utilizatorul e scos mereu ca fiind de vina... ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:
Claudiu wrote:
ioanrv wrote:E corect scrisa, motorul se gaseste la magazinul "Prietenul Pescarilor" de pe Titulescu.
Ce faci tovarase, ai luat exemplul "Straulescu" si in loc sa scrii despre pescuit si aventura :D , tu scrii despre unelte si accesorii ? :roll: Vezi ca se ia ? Ti-am spus eu! :lol:
App. tu cand te apuci sa faci donatii ? Poti sa incepi cu barca aia...stii tu. ;) :twisted:
De luat nu avea cum ca inca nu ne-am pupat, urmeaza... :lol: Donatia consider-o facuta, daca vii la Bucale pentru un pescuit, e a ta... ;)
Brrr! Mai bine mi-o vinzi...ca sigur ies mai ieftin. :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pareri achizitie motor electric

Post by Miyagi »

Nu e frate cine stie ce marca, dar librele sunt libre indiferent de marca, iar electricele sunt performante la peste 50. Nu vorbesc de Torquedo ca intra in alta clasa, nivel de zgomot si pret. Si nici de piesele grele de care nu te-apropii. Parerea mea e ca e super oferta pentru lansarea pe piata. Unde nu mai pui ca ai si garantie la el.[/quote]
Am mai vazut unul, E-Sential la 66 lbs, cu 835 lei...are in plus si indicator baterie descarcata, maner ajustabil...Torquedo are si marele avantaj ca are acumulatorul incorporat...Despre garantie numai de bine atata timp cat utilizatorul e scos mereu ca fiind de vina... ;)[/quote]

Nu te baga la Torquedo. E scump, greu si zgomotos. Singura chestie desteapta am vazut-o la unul de peste 1500 de euro care avea sunpower suply ( parca asa se scrie ). Incarca bateria printr-un panou solar, dar si modelul a disparut de ceva timp. Cred ca a fost doar de testat piata.
Librele si silentiozitatea sunt caracteristicile principale. Altfel asigura-te ca ai serviciu de garantie si postgarantie accesibil ca sti ca se intampla sa ai nevoie :D . Ideea e sa nu te duci la ei ca s-a stricat ceva si ei sa te ia de milog cum obijnuiesc astia. Vezi cine sunt producatorii si cine provaiderii. Daca cei din urma sunt seriosi sau cat de cat tin la eticheta merge sa te risti. Apoi orienteaza-te si in functie de puterea de lucru ca daca-ti toaca bateria repede nu merita doi bani, indiferent de cata putere dezvolta. Si o alta chestie ar mai fi greutatea lui. Si la carat si pe barca conteaza. Chiar au inceput producatorii sa dezvolte un trend pe marginea greutatii. Cu cat mai usor cu atat mai destept. Manerul extensibil are si el meritul lui. De obicei pescuiesti din prova catre pupa si intr-un dril te ajuta extensia sa nu te fatai in barca. Ii mai gasesti utilitatea si in alte chestii. Indicatorul de tensiune in principiu e o minciuna. Ignora-l. Ingenioase sunt cele la care le poti atasa accesorii pe parcurs, cum ar fi comenzile pe pedale.
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”