Lilieci - La Costel

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lilieci - La Costel

Post by mdd69ro »

as vrea sa ma duc sambata pina la Lilieci; a fost cineva in ultimul timp si stie ceva detalii?
imi dati si mie nr. de telefon al d-lui Costel, daca il are cineva? de fapt, cine il are, ca, pt actiunea caritabila de la copca a vb cineva la telefon, nu? ;)
multam fain

sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Lilieci - La Costel

Post by Mihai Vinturache »

Daca ajungi sambata pe acolo vei avea ocazia sa te intalnesti cu echipa de arbitri, care se va afla la instruire!!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lilieci - La Costel

Post by mdd69ro »

Mihai Vinturache wrote:Daca ajungi sambata pe acolo vei avea ocazia sa te intalnesti cu echipa de arbitri, care se va afla la instruire!!!
cine face parte din echipa? pe la ce ora se duc si cum ne-a putea intilni? eu cred ca ajung in jur de 10 pe balta si vin cu clio B45ZNG; mai multe detalii pot da vineri seara; sper sa ne vedem sanatosi acolo!

sanatate maxima!

PS am vb azi cu Costel si mi-a zis ca se ia ceva biban si rosioara, in special linga stuf, si ca se pare ca vor fi maluri uscate ;) (desi azi dimineata era o gheata subtire la suprafata apei!!!)
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lilieci - La Costel

Post by rosu razvan »

Ptr cine cunoaste balta in afar de pasnic si biban mai are balta asta si alt fel de rapitor ( salau) ?
Daca cumva vin si eu la intalnirea arbitrilor am voie sa dau si la spinning sau e voie numa la stationar ?
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Lilieci - La Costel

Post by Mihai Vinturache »

Deocamdata si pentru mine e prima iesire pe acest lac.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Lilieci - La Costel

Post by p_m_1959 »

rosu razvan wrote:Ptr cine cunoaste balta in afar de pasnic si biban mai are balta asta si alt fel de rapitor ( salau) ?
Daca cumva vin si eu la intalnirea arbitrilor am voie sa dau si la spinning sau e voie numa la stationar ?
Nu! balta nu are salau,sau poate cate unul sporadic,balta alaturata avea acum cativa ani
dar acum nu mai stiu.
______________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Lilieci - La Costel

Post by nexu »

p_m_1959(mai citeste`ti privatele), lasa si tu un nr de tel, al tau , sau al lu` Costel, da` mai rpd ca maine m`as duce in zona...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lilieci - La Costel

Post by rosu razvan »

Multumesc mult de raspuns ! poate totusi am noroc si gasesc eu vreo unu ratacit !
Da macar biban are destul sau si ala e rarut ?
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Lilieci - La Costel

Post by p_m_1959 »

Am vorbit acum o ora cu Costel ad. de la Lilieci,si mi-a zis ca astazi s-au prins cativa salai,
dar mici cel mai mare la vreo 600gr.
taxa pe balta este 15lei pana la 1 aprilie,dupa aceea 50 lei;tel administratorului este :
0762615334-d-l Costel
____________________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi ,necazurile d-abia atunci incep!
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lilieci - La Costel

Post by rosu razvan »

Multumesc inca o data ! Mi-ai dat o veste buna cu salaiasii aia ! Ca unde e dinala mis tre sa fie si mare :mrgreen: si asta inseamna ca poate prind si eu ceva sambata !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Lilieci - La Costel

Post by rebeu »

Răzvane! La cât vrei să fii pe baltă?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lilieci - La Costel

Post by rosu razvan »

Mai inca nu stiu ptr k din ce stiu pana la ora asta merg cu Miyagi si depind de el cu masina !
Da dc intrebi ?
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Lilieci - La Costel

Post by rebeu »

Păi am aprobare de la... medic... şi voiam să ştiu programu' (intră pe YM şi vorbim p-acolo ţi-am facut deja cerere)
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Lilieci - La Costel

Post by rebeu »

Dacă mai e cineva care vrea să meargă şi n-are cu ce, mai am loc în maşină.

Pe la 6:45 îl iau pe Răzvan de la Petrom Sălaj (atenţie că mai e un PetromV aproape, dar ala se cheamă Petrom Ferentari).

Dacă toate merg bine, cel târziu la 7:45 suntem deja pe baltă. (Cam devreme pentru mine dar... mă sacrific de dragul studiului pe altarul ştiinţei :lol: :lol: :lol: )

Apropos! Cum se păstrează libelulele? Eu le-am pus într-o cutie de viermuşi peste un serveţel umezit şi le-am băgat la frigider împreună cu viermuşii. Am făcut bine?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Lilieci - La Costel

Post by Pacapescarul »

rebeu wrote:Apropos! Cum se păstrează libelulele? Eu le-am pus într-o cutie de viermuşi peste un serveţel umezit şi le-am băgat la frigider împreună cu viermuşii. Am făcut bine?
Ce inseamna impreuna? E bine sa fie in cutii separate si libelulele sa fie sandvici intre servetele umede.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Lilieci - La Costel

Post by rebeu »

Hummm... m'da... exprimarea mea a lăsat loc de interpretări... doar nu eram... aiurea să pun viermuşii în aceeaşi cutie cu libelulele. Sunt în cutii separate dar in acelaşi loc in frigider.
Şi zici că trebuie şi serveţel peste ele? Pe post de plapumă?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Lilieci - La Costel

Post by costin stefanescu »

din auzite,pm e pe balta la Lilieci si da recital la ciortan,sa vine el sa avem confirmarea!
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Lilieci - La Costel

Post by p_m_1959 »

Am pescuit ieri de la 9 pana la 15 si am prins 8 ciortani si doi bibani frumosi.
pestele l-am prins la virmusi cu libelule;ca o parere personala cred ca dupa cateva zile de soare
o sa manance si mai bine.
In jurul orei 17 urma sa se faca o noua populare cu crap si caras,din pacate nu am putut
sa asist.
__________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Lilieci - La Costel

Post by Albatrin »

p_m_1959 wrote:...In jurul orei 17 urma sa se faca o noua populare cu crap si caras,din pacate nu am putut
sa asist.
Popularea s-a facut noaptea, cu vreo 800 kg de "corcitura" caras cu crap coi, care azi a constituit deliciul la vargă al prietenului Vali Bucoveanu (Valibu) şi al lui Ionuţ.
Deşi nu prea "ortodox", ca mod de desfăşurare, dar eficient în final,cu doar un singur exemplar "perdut", azi s-au mai "băgat" vreo 150 de kile din acelaşi soi:

Image Image Image Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Lilieci - La Costel

Post by p_m_1959 »

Maine sant tatal lor(al corciturilor),am o momeala pentru crap coi,cred ca se agata singur :lol:
___________________________--
Ne nastem goi, uzi si flamanzi,nacazurile d-abia atunci incep!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”