Tricouri cu sigla APC21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by paulletta »

Eu am tricou personalizat de la club si arata bine din punct de vedere al inscriptionarii.
Singura nemultumire este ca aplicarea este cauciucata si pe timpul verii cand este foarte cald se lipeste tricoul de piele chiar daca este un tricou bun calitativ.
Attachments
Tricou Paulletta (1).JPG
Tricou Paulletta (1).JPG (125.42 KiB) Viewed 12027 times
Tricou Paulletta (2).jpg
Tricou Paulletta (2).jpg (96.28 KiB) Viewed 12027 times
Paulletta
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

S-a dat comanda pentru tricourile blank unde se poate verifica modelul, marimile, culoare si materialul urmand ca apoi, in functie de masuri, sa fie continuata comanda sau, daca e cazul, refacerea marimilor.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

De ce blank ?
Nu e bine sa vedem si cum arata cu sigla ?
Daca le plateste Asociatia, ce o sa faca cu ele blank ? Poate o sa coste astea cateva ceva mai mult, dar cand facem comanda mare pot sa scada diferenta de pret la ele, mai putin acest transport suplimentar
Eu asa cred ca e mai bine.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:De ce blank ?
Nu e bine sa vedem si cum arata cu sigla ?
Daca le plateste Asociatia, ce o sa faca cu ele blank ? Poate o sa coste astea cateva ceva mai mult, dar cand facem comanda mare pot sa scada diferenta de pret la ele, mai putin acest transport suplimentar
Eu asa cred ca e mai bine.
pentru ca firma respectiva nu brodeaza decat minim 50 bucati. din acest motiv am convenit sa comandam 4 bucati blank pentru a vedea modelul, culoarea, materialul si cel mai important - marimea tricourilor.

persoana de la firma respectiva m-a asigurat ca modelul 3XL este imens si din aceasta cauza am stabilit sa comandam intai marimile M, L, XL si XXL. daca tricourile vor ajunge la asociatie pana vineri, atunci la urmatoarea cafenea se vor putea pipai/proba :D
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Atunci sa le faca prin transfer termic, aia se poate face foarte usor, o fac si aia care au pravalie in Carrefour, si oricum sunt comandate si de acest fel.
Fara inscriptionare nu au nici o valoare.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by dutustoica »

Lorelai wrote:Atunci sa le faca prin transfer termic, aia se poate face foarte usor, o fac si aia care au pravalie in Carrefour, si oricum sunt comandate si de acest fel.
Fara inscriptionare nu au nici o valoare.
De acord cu Dan. Prin transfer termic sau serigrafiate, ca sa ne putem face o imagine si despre cum arata cu siglele pe ele.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

mikcutu wrote:pentru ca firma respectiva nu brodeaza decat minim 50 bucati.
Adica e musai sa se ceara 50 bucati brodate ?
Eu in comenzile colegilor am vazut si nebrodate.
Poti te rog sa ne explici ? Asta inseamna ca s-au schimbat datele problemei ?

Cu multumiri,
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:Atunci sa le faca prin transfer termic, aia se poate face foarte usor, o fac si aia care au pravalie in Carrefour, si oricum sunt comandate si de acest fel.
Fara inscriptionare nu au nici o valoare.
din pacate, comanda a fost facuta deja.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

dutustoica wrote:
Lorelai wrote:Atunci sa le faca prin transfer termic, aia se poate face foarte usor, o fac si aia care au pravalie in Carrefour, si oricum sunt comandate si de acest fel.
Fara inscriptionare nu au nici o valoare.
De acord cu Dan. Prin transfer termic sau serigrafiate, ca sa ne putem face o imagine si despre cum arata cu siglele pe ele.
Cele blank le vom imprima termic in Carrefour sau Unirii si vor fi livrate celor care au cerut acest mod de imprimare.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:
mikcutu wrote:pentru ca firma respectiva nu brodeaza decat minim 50 bucati.
Adica e musai sa se ceara 50 bucati brodate ?
Eu in comenzile colegilor am vazut si nebrodate.
Poti te rog sa ne explici ? Asta inseamna ca s-au schimbat datele problemei ?

Cu multumiri,

nu s-a schimbat nimic. in primul meu post este specificat:
...Eu personal, as propune tricouri brodate, pentru ca rezista mai bine in timp dar intrucat suntem intr-o societate democratica, deschid un vot cinstit in care initial, sa alegem modalitatea de imprimare...
asadar, in urma comenzilor primite, se facea o medie a modalitatilor de imprimare si majoritatea decidea. deci, intrucat cei mai multi isi exprimasera dorinta de a avea sigla brodata, atunci "dorinta poporului era legel". datorita faptului ca s-a gasit aceasta cale de mijloc de a compara marimile cu realitatea, blank-urile se vor imprima termic in Bucuresti si vor reprezenta comanda celor care si-au exprimat dorinta de a avea tricouri imprimate termic, in limita celor 4 bucati de dimensiuni diferite.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Mickutule, te rog sa nu te superi, simt ceva agresivitate in raspunsul tau.
Repet, ai tot respectul meu pentru ceea ce faci si sunt convins ca te bucuri si de respectul altora.
Iti multumim.
Dar te rog sa nu uiti ca esti angrenat intr-o actiune unde participa mai multi : CD-ul Asociatiei si inca cativa zeci de membrii. Toti cei enumerati cu statut de clienti.
Dupa cum vezi, si Dutu, si altii poate mai au cateva pareri, de care ar fi bine sa tii seama.
De multe ori e greu sa multumesti un client, daramite cateva zeci. Iti spun din proprie experienta.
Este bine ca hotararile sa se ia dupa o oarecare consultare.
Acesta este si sensul intrebarii mele din postarea anterioara, la care ai dat raspunsul pe care l-ai dat.
Te sfatuiesc sa nu iei decizii proprii.
Rog si pe ceilalti colegi sa-si spuna parerea. Pentru ca vrem sa rezulte un lucru frumos pentru toti.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

in timp ce scriam, nu am vazut a doua ta postare.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Iar imprimarea in Bucuresti o fac ei la un punct de lucru , sau ne ocupam noi ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by paulletta »

Daca eu vreau sa imi fac personal 2 bucati cu sigla asociatiei,brodate sau serigrafiate, personalizate cu nik-ul meu, trebuie sa cer cuiva aprobarea?
Trebuie sa cer acceptul CD-ului?
Paulletta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by cezar »

paulletta wrote:Daca eu vreau sa imi fac personal 2 bucati cu sigla asociatiei,brodate sau serigrafiate, personalizate cu nik-ul meu, trebuie sa cer cuiva aprobarea?
Trebuie sa cer acceptul CD-ului?
Nu, Paulletta, nu trebuie să ai acceptul CD-ului !
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:Iar imprimarea in Bucuresti o fac ei la un punct de lucru , sau ne ocupam noi ?
la un moment dat, acum ceva ani am imprimat un tricou in Carrefour - cadou pentru un prieten, si tin minte ca pretul nu mi s-a parut deloc comod la acea vreme. nu stiu exact cat mai costa in zilele noaste.

daca cineva ar avea drum prin Carrefour sau Unirii sa arunce un oki, ar fi de ajutor sa luam o decizie.
e posibil sa iasa mai scump decat ne-am astepta...dar merge incercat.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Intre 15-20 lei imprimarea, cu tricoul clientului
De aceea am propus sa o faca tot ei.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:Intre 15-20 lei imprimarea, cu tricoul clientului
De aceea am propus sa o faca tot ei.
Domnu' Dan, firma cu care am luat legatura, nu face imprimari, de oricare ar fi ele (brodate, serigrafiate sau prin imprimare termica), pentru mai putin de 50 de bucati. Si mi se pare normal pentru ca ei nu sint ca tarabele alea din Carrefour sau Unirii unde fiecare end-user vine sa isi inscriptioneze 1-2 bucati. "Simple Clothing" este o firma adiacenta uneia de advertising (din ce am inteles eu).
Din acest motiv am zis sa vedem cum vrea majoritatea si sa facem in acest mod.
Posibilitatea de a imprima in Bucuresti este ca o solutie de compromis si totodata o modalitate ca APC 21 sa nu ramana cu tricourile pe stoc.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Daca le facem in Bucuresti la tarabagii o sa iasa cele cu transfer termic mai scumpe decat cele brodate.
Cred ca puteau si cei de la firma pe care ai contactat-o sa faca un efort de prezentare, mai ales dat fiind faptul ca nu cred ca pe vremurile astea au coada mare de clienti la usa.
Intre timp, dat fiind faptul ca am in familie persoane care se ocupa exact cu asa ceva, le-am trimis ieri o cerere de oferta , pe care astept sa o primesc.
In cazul in care primim o oferta apropiata de pret si poate mai elastica, o sa o prezint aici.Si la fel cu niste mostre de tricouri, poate si de sepci.
Si poate o sa facem si o comparatie asupra calitatii materialelor.
Cred ca ar fi un lucru util pentru tota lumea.
Pana la intregirea listei avem timp sa ne gandim, in functie de oferte.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Lorelai wrote:Pana la intregirea listei avem timp sa ne gandim, in functie de oferte.
Dar nu prea mult, sa nu uitam ca este an electoral.
N-o sa mai gasim nici tricouri, nici sepci, nici pixuri, brichete, galeti, maturi, ulei, zahar, etc.
Si toate tot din banii nostrii ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”