Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

ca si momeli va trebuie rame serpesti si de pamant,tipari,viermi de salcie,lipitori de pamant si nu in ultimul rand coropisnitze de balta,pt pastrarea coropisnitzelor va trebuie o cutie cu sertarase altfel daca le puneti la gramada se omoara ,banuiesc ca majoritatea dintre voi stiti treburile astea insa nu strica sa repetam pt cei care eventual nu stiu !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by cezar »

In urma atacurilor fara motiv al user-ului Marian Adar la adresa persoanei mele, ma retrag de la organizarea oricarei actiuni a Clubului Dunarenilor, incepand cu "Dor de Delta". Hotararea este ferma, cine ma cunoaste stie ca nu ma razgandesc, iar pentru aceasta, multumiti-i "neicushorului".
Hotararea este valabila pentru tot anul 2010. Imi voi petrece timpul meditand asupra dorintelor lui Adar.

Este prima lui victorie ! La adresa subsemnatului ? A asociatiei? A dumneavoastra ? Timpul le va lamuri pe toate.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

cezar wrote:In urma atacurilor fara motiv al user-ului Marian Adar la adresa persoanei mele, ma retrag de la organizarea oricarei actiuni a Clubului Dunarenilor, incepand cu "Dor de Delta". Hotararea este ferma, cine ma cunoaste stie ca nu ma razgandesc, iar pentru aceasta, multumiti-i "neicushorului".
Hotararea este valabila pentru tot anul 2010. Imi voi petrece timpul meditand asupra dorintelor lui Adar.

Este prima lui victorie ! La adresa subsemnatului ? A asociatiei? A dumneavoastra ? Timpul le va lamuri pe toate.
:shock: Pai ce legatura are Cezar una cu alta? Cum lasam sa intre dihonia-ntre noi? Mergem in Delta si venim cu motive proaspete la Neicushor ca sa aiba in continuare ce carcoti. "daca nu esti baiat valabil nimeni nu te mananca de dos" ce preferi sa fi mancat sau nu? Raspunde-mi doar daca ai chef. :x :evil:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by cezar »

Miyagi wrote:
cezar wrote:In urma atacurilor fara motiv al user-ului Marian Adar la adresa persoanei mele, ma retrag de la organizarea oricarei actiuni a Clubului Dunarenilor, incepand cu "Dor de Delta". Hotararea este ferma, cine ma cunoaste stie ca nu ma razgandesc, iar pentru aceasta, multumiti-i "neicushorului".
Hotararea este valabila pentru tot anul 2010. Imi voi petrece timpul meditand asupra dorintelor lui Adar.

Este prima lui victorie ! La adresa subsemnatului ? A asociatiei? A dumneavoastra ? Timpul le va lamuri pe toate.
:shock: Pai ce legatura are Cezar una cu alta? Cum lasam sa intre dihonia-ntre noi? Mergem in Delta si venim cu motive proaspete la Neicushor ca sa aiba in continuare ce carcoti. "daca nu esti baiat valabil nimeni nu te mananca de dos" ce preferi sa fi mancat sau nu? Raspunde-mi doar daca ai chef. :x :evil:
Cornele, actiunea se va face oricum, iar Adar va avea vesnic nevoie de motive. De ce sa nu-l scutesc de cautare ? Cel mai bine este sa i le ofer pe tava !

Iata ca deja a reusit sa distruga ceva ! Mi-a disparut placerea de a face ceva.
Iar daca nu mai am aceasta placere, nu mai fac !

Oricum, ma bate gandul sa plec si eu in Delta, evident in alta locatie. Dupa patru luni de munca precum "la galere", merit asta !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

cezar wrote:
Miyagi wrote:
cezar wrote:In urma atacurilor fara motiv al user-ului Marian Adar la adresa persoanei mele, ma retrag de la organizarea oricarei actiuni a Clubului Dunarenilor, incepand cu "Dor de Delta". Hotararea este ferma, cine ma cunoaste stie ca nu ma razgandesc, iar pentru aceasta, multumiti-i "neicushorului".
Hotararea este valabila pentru tot anul 2010. Imi voi petrece timpul meditand asupra dorintelor lui Adar.

Este prima lui victorie ! La adresa subsemnatului ? A asociatiei? A dumneavoastra ? Timpul le va lamuri pe toate.
:shock: Pai ce legatura are Cezar una cu alta? Cum lasam sa intre dihonia-ntre noi? Mergem in Delta si venim cu motive proaspete la Neicushor ca sa aiba in continuare ce carcoti. "daca nu esti baiat valabil nimeni nu te mananca de dos" ce preferi sa fi mancat sau nu? Raspunde-mi doar daca ai chef. :x :evil:
Cornele, actiunea se va face oricum, iar Adar va avea vesnic nevoie de motive. De ce sa nu-l scutesc de cautare ? Cel mai bine este sa i le ofer pe tava !

Iata ca deja a reusit sa distruga ceva ! Mi-a disparut placerea de a face ceva.
Iar daca nu mai am aceasta placere, nu mai fac !

Oricum, ma bate gandul sa plec si eu in Delta, evident in alta locatie. Dupa patru luni de munca precum "la galere", merit asta !
Clar! Las` ca spalam in Delta si sper sa nu fie lait motiv ca atunci chiar ca iau foc.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by mikcutu »

costin stefanescu wrote:ca si momeli va trebuie rame serpesti si de pamant,tipari,viermi de salcie,lipitori de pamant si nu in ultimul rand coropisnitze de balta,pt pastrarea coropisnitzelor va trebuie o cutie cu sertarase altfel daca le puneti la gramada se omoara ,banuiesc ca majoritatea dintre voi stiti treburile astea insa nu strica sa repetam pt cei care eventual nu stiu !
sa intelegem ca locul tine mai degraba somn decat crap?
dar un salau, stiuca, avat...gasim? de ce mai putem sa ne "impidicam" pe acolo?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by CRISTI DINU »

Cine nu a organizat un, ceva, n-o sa aprecieze munca depusa de celalant,trebuie privit partea frumoasa a acelui lucru,fiecare le stie pe-ale lui. :idea:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by CRISTI DINU »

aia cu focul,las-o pe seama pompierilor,bere rece :D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Ono »

Cezar,

Carcotasi sunt in toata lumea... Unii intra in detalii uitand ideea principala... Nu pune la suflet toate lucrurile marunte.
Hai in delta cu "Doru' "cum iti propusesesi.
Asa as avea si eu ocazia sa vorbesc, sa glumesc, sa pescuiesc cu tine si cu ceilalti prieteni pescari cat as dori, pana acum neavand timp din cauze obiective ale fiecaruia.

Ono

PS Nu fi radical, viata e destul de scurta sa pierzi vremea cu maruntisuri. Deci " Hai" si uita restul !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

Este prima lui victorie ! La adresa subsemnatului ? A asociatiei? A dumneavoastra ? Timpul le va lamuri pe toate.
------------------------------
Nu Cezar. Asa ceva nu se va intampla aici. Undeva s-a intamplat odata marea schizma si multi sunt inca sub amprenta sau se bucura de efectele ei. Eu unul ma bucur ca "n-am existat" in acea perioada despre care doar am citit si m-am mahnit. Adevarul e ca inca mai sunt multi dintre combatantii acelei psihoze care s-au aciuat si aici. Eu unul nu voi permite nici o denaturare a asociatiei chiar daca nu am de-aface cu AGA doar daca ea nu-mi va permite actiunile. Deviatiile astea comportamentale sunt discutabile atata timp cat sunt insotite de ironie,gluma sau absurd insa cand se transforma in teme serioase de lucru le voi trata si eu cum imi va conveni. Am investit speranta,munca si relatii la modul personal,iar acum nici mama userului nu-mi va sta in fata sa ma manifest si eu la fel de distructiv daca e cazul.
Valentin Petrovici

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Valentin Petrovici »

Fraţilor hai să nu alterăm subiectul. Sunt o grămadă de topicuri de acest gen pe la Cafenea.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

Valentin Petrovici wrote:Fraţilor hai să nu alterăm subiectul. Sunt o grămadă de topicuri de acest gen pe la Cafenea.
Corect. Rog personal un moderator sa faca curatenie aici daca se considera a fi necesar,iar daca nu sa fie lasat sa vada si altii ca exemplu. Eu unul voi discuta doar in cafenea despre subiect.
mihaichi
Posts: 11
Joined: 19 Mar 2010, 10:40

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by mihaichi »

Off.. ce as merge si eu, dar nu pot. Va doresc sa aveti bors acru si vreme buna!
Valentin Petrovici

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Valentin Petrovici »

Mîine am să vă prezint o montură ce o folosesc eu la crap. De cele mai multe ori cu succes. Azi nu mai am timp.
User avatar
Cristian Candeori
Posts: 163
Joined: 26 Oct 2009, 10:10

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Cristian Candeori »

Cezar, daca nu mergi in aceasta actiune inseamna ca trebuie sa ma retrag.
Daca DA, atunci:
1. Cat timp se face din Tulcea pana la Dunavatul de Jos si cat este de „asfaltat” drumul?
2. Cati km sunt din Bucuresti?
3. Cat timp mergem cu vaporasul?
4. Se face un strict necesar ori venim cu „n” - topoare, „n”- ceaune, „n” – polonice, „n”– etc.
5. Cu vremea si tantarii cum „stam”, vor fi concilianti?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by cezar »

Cristian Candeori wrote:Cezar, daca nu mergi in aceasta actiune inseamna ca trebuie sa ma retrag.
Daca DA, atunci:
1. Cat timp se face din Tulcea pana la Dunavatul de Jos si cat este de „asfaltat” drumul?
2. Cati km sunt din Bucuresti?
3. Cat timp mergem cu vaporasul?
4. Se face un strict necesar ori venim cu „n” - topoare, „n”- ceaune, „n” – polonice, „n”– etc.
5. Cu vremea si tantarii cum „stam”, vor fi concilianti?
Cristi,
Noteaza te rog raspunsul la o parte din intrebarile tale:
1. 47 km, din care 36 km (pana la Murighiol) drum mai mult decat decent , apoi ultimii km drum pietruit, destul de hurducat. Era in reparatii in vara anului trecut, dar am auzit ca numai l-au netezit. Ca timp, cca o ora.
2. Bucuresti-Tulcea 286 km , apoi cei 47 de mai sus
3. Cu vaporasul, dupa discutia cu proprietarul navei, cca o ora si jumatate
4. Probabil se va face, dar aici este deja treaba grupului.
5. Prognoza meteo pe 15 zile arata destul de bine. Tantari vor fi insa destul de multi.

Cristi, nu trebuie sa te retragi de loc ! Ce are una cu alta ? :shock:
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by nexu »

cezar wrote:Cristi, nu trebuie sa te retragi de loc ! Ce are una cu alta ? :shock:
Cezar, asta e valabil si pt tine !!!...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

cezar wrote:
Cristian Candeori wrote:Cezar, daca nu mergi in aceasta actiune inseamna ca trebuie sa ma retrag.
Daca DA, atunci:
1. Cat timp se face din Tulcea pana la Dunavatul de Jos si cat este de „asfaltat” drumul?
2. Cati km sunt din Bucuresti?
3. Cat timp mergem cu vaporasul?
4. Se face un strict necesar ori venim cu „n” - topoare, „n”- ceaune, „n” – polonice, „n”– etc.
5. Cu vremea si tantarii cum „stam”, vor fi concilianti?
Cristi,
Noteaza te rog raspunsul la o parte din intrebarile tale:
1. 47 km, din care 36 km (pana la Murighiol) drum mai mult decat decent , apoi ultimii km drum pietruit, destul de hurducat. Era in reparatii in vara anului trecut, dar am auzit ca numai l-au netezit. Ca timp, cca o ora.
2. Bucuresti-Tulcea 286 km , apoi cei 47 de mai sus
3. Cu vaporasul, dupa discutia cu proprietarul navei, cca o ora si jumatate
4. Probabil se va face, dar aici este deja treaba grupului.
5. Prognoza meteo pe 15 zile arata destul de bine. Tantari vor fi insa destul de multi.

Cristi, nu trebuie sa te retragi de loc ! Ce are una cu alta ? :shock:[/quote
Anu` trecut mi-am beut ultimu` bors in Noiembrie la Dunavatzu de gios si se asfalta. Adica se turna covor asfaltic catre Dunavat. Eu unul n-am vazut drum pietruit in Noiembrie decat in sat pe o portiune.
User avatar
Cristian Candeori
Posts: 163
Joined: 26 Oct 2009, 10:10

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Cristian Candeori »

cezar wrote:
Cristi, nu trebuie sa te retragi de loc ! Ce are una cu alta ? :shock:
Ies destul de rar si m-am obisnuit ca totul sa fie perfect o Familie de Dunareni. ;)
Altfel ... :cry:
Cum ar fi ca la masa in familie, de duminica, sa lipseasca un membru ?!
cezar wrote: 4. Probabil se va face, dar aici este deja treaba grupului.
Si cum toti suntem un grup ce sarcini ne revin?
Aducem acumulatori pentru lumina, telefoane si altele ori intre motoare se strecoara si un generator ;) ?
Last edited by Cristian Candeori on 01 Jun 2010, 16:46, edited 1 time in total.
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by fish bone »

Incercand sa pastrez normalitatea, adresez si eu o intrebare:
1.semnal avem macar pe unul din operatorii de telefonie mobila?
Concediul meu a fost aprobat asa ca ne vom vedea la locul faptei cu totii (conform listei de la inceputul topicului, inclusiv locul 2))
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”