Si noi mergem la Dorin

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

mihain wrote:1. Mihai Nenciulescu + insotitor - masina, barca cu motor proprie
2. Cezar Chioibasu + Costin Stefanescu + Cristi Candeori (?) - masina + motor la Mila 23
3. Petrica Mainescu + Ion Mainescu + Mircea Bobe - masina + motor
4. Florin Gugiuman, Florin Munteanu, Sorin Varlan
5. Robert Rotaru (?)

Un loc liber in masina, dar cu ocol pe la Dunavat, pentru preluare barca cu motor.
6. Au mai aparut doi membri surpriza ai Clubului Dunarenilor
7. Posibil, Catalin Pavel (Pacapescarul).

De Robert, tot nu stim nimic !
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by arlan »

OK! de la ...
OK, atunci ramane sa plecam impreuna, stabilim detaliile la telefon sau MP.
..atunci bifeaza lista de bagaje, vineri bagam la auto/bagaj de cala ( auto in siguranta in curte pazita ) si sambata, eventual ce n-am bifat bagam la bagaj de mana, ca 2 "boboci" bem o cafea si la drum ... calmi, siguri pe noi, .. " nu acolo, nu unde vrei tu " ( vezi Actiunea Monstru' ), urmam traseul prietenilor companioni Ali Gote si Jack Daniel, jonctiune grup, alea alea ( incarcari si descarcari ) ... aliniere program .... pana realizam ce se executa suntem la nea Dorin! .... banal, ... rutina ... pregatirea e frumoasa !!!!
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

mihain wrote:1. Mihai Nenciulescu + insotitor - masina, barca cu motor proprie
2. Cezar Chioibasu + Costin Stefanescu + Cristi Candeori (?) - masina + motor la Mila 23
3. Petrica Mainescu + Ion Mainescu + Mircea Bobe - masina + motor
4. Florin Gugiuman, Florin Munteanu, Sorin Varlan
5. Robert Rotaru (?)

Un loc liber in masina, dar cu ocol pe la Dunavat, pentru preluare barca cu motor.
Deci, lista finala ar fi :

1. Mihai Nenciulescu + insotitor, barca cu motor proprie, vine pe apa de la Dunavatul de Jos
2. Cezar Chioibasu + Costin Stefanescu + Cristi Candeori - de la Tulcea, dispun de motor
3. Petrica Mainescu + Ion Mainescu + Mircea Bobe - de la Tulcea, dispun de motor
4. Sorin Varlan + Florin Gugiuman + Florin Munteanu - de la Tulcea, barca cu motor la Mila 23
5. Catalin Pavel + doi participanti "surpriza" - de la Tulcea, dispun de motor
6. Robert Rotaru (neconfirmat ?!)

Deci, vom fi 14 persoane (cu Robert 15, daca vine), dintre care 12 (+ Robert, eventual) la transportul pe apa.
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Gugi »

arlan wrote:OK! de la ...
OK, atunci ramane sa plecam impreuna, stabilim detaliile la telefon sau MP.
..atunci bifeaza lista de bagaje, vineri bagam la auto/bagaj de cala ( auto in siguranta in curte pazita ) si sambata, eventual ce n-am bifat bagam la bagaj de mana, ca 2 "boboci" bem o cafea si la drum ... calmi, siguri pe noi, .. " nu acolo, nu unde vrei tu " ( vezi Actiunea Monstru' ), urmam traseul prietenilor companioni Ali Gote si Jack Daniel, jonctiune grup, alea alea ( incarcari si descarcari ) ... aliniere program .... pana realizam ce se executa suntem la nea Dorin! .... banal, ... rutina ... pregatirea e frumoasa !!!!
OK Sorine, vorbim vineri la telefon pentru transbordare bagaje, iti trimit un SMS cu numarul meu de telefon pentru orice eventualitate.

Mai am o singura mare problema, nu gasesc porumb boabe uscat la piata (am fost pe la vre-o 4 piete din zona Titan unde stau), doar stiuleti la 1 leu bucata, si aia foarte mici, de pus la varza cica. Inr-un singur loc avea unu' stiuleti mai frumosi si s-a oferit sa mi-i curete pana a doua zi pentru 5 lei/Kg !!!! :oops: .
E posibil sa gasesc la Obor ? Tu de unde ei ?
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mikcutu »

Gugi wrote:
arlan wrote:OK! de la ...
OK, atunci ramane sa plecam impreuna, stabilim detaliile la telefon sau MP.
..atunci bifeaza lista de bagaje, vineri bagam la auto/bagaj de cala ( auto in siguranta in curte pazita ) si sambata, eventual ce n-am bifat bagam la bagaj de mana, ca 2 "boboci" bem o cafea si la drum ... calmi, siguri pe noi, .. " nu acolo, nu unde vrei tu " ( vezi Actiunea Monstru' ), urmam traseul prietenilor companioni Ali Gote si Jack Daniel, jonctiune grup, alea alea ( incarcari si descarcari ) ... aliniere program .... pana realizam ce se executa suntem la nea Dorin! .... banal, ... rutina ... pregatirea e frumoasa !!!!
OK Sorine, vorbim vineri la telefon pentru transbordare bagaje, iti trimit un SMS cu numarul meu de telefon pentru orice eventualitate.

Mai am o singura mare problema, nu gasesc porumb boabe uscat la piata (am fost pe la vre-o 4 piete din zona Titan unde stau), doar stiuleti la 1 leu bucata, si aia foarte mici, de pus la varza cica. Inr-un singur loc avea unu' stiuleti mai frumosi si s-a oferit sa mi-i curete pana a doua zi pentru 5 lei/Kg !!!! :oops: .
E posibil sa gasesc la Obor ? Tu de unde ei ?
In piata Rahova se gasesc sigur, 2 lei Kg.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Gugi »

Multumesc mult mikcutule, e cam departe de mine, dar daca nu imi spune nimeni de o locatie mai apropiata o sa ma duc acolo, macar e sigura treaba.
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mihai_mura »

:!: Porumb gasiti in piata in TL. Cred ca e mai putin de 2 lei/kg. (2lei/kg .... :shock: :o :shock: ) Faceti si economie la carat bagaje grele!
Last edited by mihai_mura on 19 Oct 2011, 13:18, edited 1 time in total.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mikcutu »

...sau...in satele din vecinatatea Bucurestiului (depinde la ce ora plecati), dar sigur se gaseste si in Obor.
Za dacs cam from za tracs!
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Florin Munteanu »

Colegii de la poz.4 sunt rugati sa-si precizeze situatia cu transportul pana la Tulcea si retur,
Eu conduc mai incet si de aceea prefer sa plec de vineri seara, sa dorm la soacra-mea (ca si ea doarme la mine de vre-un an), si sa plec sambata spre Tulcea. Pot, daca trebuie, sa iau ceva bagaje comune.
Daca am inteles bine, intalnirea ar fi inainte de ora 8.00 la Tulcea - dar unde ?
sau depinde ? Eu am platit prin banca accesul in ARBDD (15 lei) si pescuitul (30 lei),
singura treaba in Tulcea ar fi cumparatul momelilor.
Trebuie sa iau legatura cu Dorin pentru transportul pe apa ? sau e vorbit deja ?
La intoarcere nu ma mai grabesc - pot lua pe cineva, eventual pe autostrada (cu 80 km/h :lol: )

Florin Munteanu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Florin Munteanu wrote:
Colegii de la poz.4 sunt rugati sa-si precizeze situatia cu transportul pana la Tulcea si retur,
Eu conduc mai incet si de aceea prefer sa plec de vineri seara, sa dorm la soacra-mea (ca si ea doarme la mine de vre-un an), si sa plec sambata spre Tulcea. Pot, daca trebuie, sa iau ceva bagaje comune.
Daca am inteles bine, intalnirea ar fi inainte de ora 8.00 la Tulcea - dar unde ?
sau depinde ? Eu am platit prin banca accesul in ARBDD (15 lei) si pescuitul (30 lei),
singura treaba in Tulcea ar fi cumparatul momelilor.
Trebuie sa iau legatura cu Dorin pentru transportul pe apa ? sau e vorbit deja ?
La intoarcere nu ma mai grabesc - pot lua pe cineva, eventual pe autostrada (cu 80 km/h :lol: )

Florin Munteanu
Florine, intalnirea este la ora 8,00 la benzinaria LUKOIL, pe dreapta, imediat ce ai depasit panoul de intrare in oras !
Organizarea transportului pe apa este in sarcina organizatorilor, decu tu trebuie numai sa fii la locul de intalnire, la ora fixata.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by forgo dorin »

Buna dimineata domnilor.
Eu va urez drum bun,va asteptam cu drag.
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by robert_13 »

100%

deci ne vedem la 08 la Lukoil - Tulcea. Credeati ca scapati de mine?? :lol:
ps- Vin singur cu masina.daca mai e cineva din zona Ploiesti, ne combinam la o masina. daca nu..asta e!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by fish bone »

Stimati colegi,

Nu uitati, cele mai mari capturi se pot lua vis-a-vis de Dorin.
E un loc acolo care incepe cu Ch.., dar nu imi aduc exact aminte cuvantul.
Localnicii stiu mai bine.

Fire intinse!
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Gata, stimati expeditionari, la culcare ! AMR 7 ore pana la plecare ! :lol: :lol: :lol:

Fish Bone, bine ca nu ai pus si prenumele, altfel gaseam ocupat locul care-mi poarta numele de vreo 30 de ani ! ;)
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Lorelai »

Fire intinse baieti, drum bun si sa aveti macar cata distractie am avut noi !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mihai_mura »

Halllooooo!!!!!! O soapta, o poza...... ceva....
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Dan T »

Cred ca sunt instalati comod intre... vorba cantecului :lol: :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Mihai Vinturache »

Intr-o convorbire scurta si in viteza Cezar spune ca au activitate. Nu se prind trofee dar nici nu se sta degeaba.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by fish bone »

e clar....
S-au dus toti pe locul lui Cezar si acum nu vor sa ne jigneasca pe noi cei din seria 1 cu numarul mare de capturi marete.
Parca vad ca urmeaza 2 pagini numai cu capturi (maxim 6 buc/pagina) si fara comentarii
Asta e.... sunt mai buni.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mihai_mura »

fish bone wrote:e clar....
Asta e.... sunt mai buni.
La ce?!
Stai sa vezi..... a crescut apa, luna e in scadere, vatul a batut de la nord, stiuca isi schimba dintii, ramele erau prea mari - boabele prea tari, au uitat coarbele la mulinete si aparatele foto acasa ... etc, etc...
Abia astept ! :lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”