Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by paulletta »

Paulletta
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

Cornele,au fost puse aici nenumarate posturi despre cum sa pui poze,trimitemi-le mie si le pun eu ,emailul il stii !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by paulletta »

costin stefanescu wrote:Cornele,au fost puse aici nenumarate posturi despre cum sa pui poze,trimitemi-le mie si le pun eu ,emailul il stii !
Lasa-l frate sa invete singur.
Are o varsta la care trebuie sa stie cate ceva si despre treburile astea.
PS> daca era asa puteam sa postez si eu fotografiile. :lol:
Paulletta
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by modigliani »

cezar wrote:Prieteni, asa cum scriam acum cateva zile, incepem sirul aventurilor in natura 2010
PS - invitatia este deschisa si prietenilor de la "Pescar Hoinar", in conditii egale cu cotizantii nostri. Ecologizam impreuna, pescuim impreuna.
Multumesc d-le Cezar , atat in nume personal cat si in numele tuturor userilor ,, Pescar Hoinar " pentru invitatie . Am sa aduc la cunostinta intregului forum pe care-am onoarea sa-l moderez despre aceasta invitatie .

http://www.pescuitul.3xforum.ro/viewtop ... 1810#31810

Personal am anume probleme ce nu ma pot lasa sa ma lansez in plecari mai departe de 100 km de casa , si in niciun caz in vreun loc in care sa n-am autonomie totala de transport . Cativa dintre voi cunosc problema ce-o traversez in acest an . Un an greu pentru mine , un an in care prioritatile sunt altele . Mi-ar face o deosebita placere sa ma alatur grupului vostru , si mai ales la o iesire in Delta . Insa pur si simplu nu pot . Mai rau , cred ca anul asta nici n-o vad ,, la fata " . Ma limitez la un Giurgiu , o Oltenita , sau cel mai departe un Calarasi sau poate Cernavoda .

Inca odata dati-mi voie sa va multumesc pentru invitatie ! Va doresc vreme frumoasa , distractie placuta , capturi marete , si ..... toate cele bune ! Doamne ajuta !
Last edited by modigliani on 31 May 2010, 21:12, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:Cornele,au fost puse aici nenumarate posturi despre cum sa pui poze,trimitemi-le mie si le pun eu ,emailul il stii !
Bai m-ati omorat cu trimisu` pozelor. Bah io nu vad bine si daca nu-mi fac niste ticuri,obiceiuri,reflexe nu pot lucra la calculator. Mintea ma duce da` nu si ochii. Invatati-ma dracului odata ca am si restante de postat.
Daca vreti.........nu degeaba :D .
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

Paulica,pune-le frate atunci si-l inveti mai tarziu ,oamenii trebuie sa stie cu ce sa vina,daca nu fac eu maine cateva si le pun !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by paulletta »

sa imi trimita pozele si le postez

PS> esti acasa ma Cornele sa vin sa iti arat LIVE cum se procedeaza???
Aduc bere rece, tuica sau vin de tara??? :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Paulletta
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:Paulica,pune-le frate atunci si-l inveti mai tarziu ,oamenii trebuie sa stie cu ce sa vina,daca nu fac eu maine cateva si le pun !
Pai nu Costi pentru iesirea de-acum ca vreau sa vand cate ceva ca nu mi-am platit rata la Santa Fe. Io ziceam sa pun de-alea gratis pentru prieteni.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

haideti sa n-o mai dam in balarii si sa revenim la topic,treburile astea se pot discuta intre voi sau la cafenea,topicul e pt iesirea asteptata de prea mult timp,sa nu-l poluam !
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

rebeu wrote:Dacă mai e loc mă bag şi eu!
Şi dacă vreţi (sau aveţi nevoie de vreun ajutor) vă pot însoţi de marţi că tot nu mai am răbdare să stau prin casă. :roll:

Radule,daca te-ai inscris normal ca poti,chiar m-am mirat ce e cu tine ? ai cam lipsit in ultimul timp,nu te-ai gandit c-ai lasat asociatia fara media :lol: ?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by rebeu »

Plouă! M-am săturat de-atâta ploaie!

Şi... n-am chiulit decât de la Ara că... iar s-a suprapus cu altele...

Media... e acolo... (chestia aia cu "aici" merge chiar dacă mai ia foc din când în când :oops: )
(Am ratat şi duminica asta concursul dar... asta e... eram convins că-i sâmbată iar duminică era programat altceva... cănd m-am trezit sâmbătă pe lac numai cu raţele şi joghiştii m-am prins, dar nu mai era loc de-ntors...)
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

lasa coane ca peste 10 zile nu mai ploua,avem nevoie de media :D ca vom avea capturi de imortalizat,ce mama dracu' ! :P
Valentin Petrovici

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Valentin Petrovici »

Felicitări băieţi ! În sfîrşit iată că a venit şi timpul nostru. Sunt mari speranţe ca Dunărea să ajugă la cote accesibile pescuitului în bune condiţii. Sper ca pînă plecăm să fie cota sub 250 la Tulcea şi sub 50 la Sulina. Pentru doritori iată nr. de telefon pentru momeli: 0745033775. Mgazinul de la ieşirea din Tulcea spre Murighiol. În rest fir întins tuturor, căci de atmosferă nu mă îndoiesc că o să fie extraordinară ca mai mereu. Sunt pescari de pescari, bucătari renumiţi, vînători. Ştiţi voi mai bine. Ţinem legătura.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

salut Vali,sa dea Dumnezeu sa fie asa cum zici tu dar nu cred sa scada asa de mult si nici n-ar fi bine sa scada repede,totul e sa nu fie murdara dar ne vom descurca oricum vorba aia santem haiduci :D !
Valentin Petrovici

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Valentin Petrovici »

costin stefanescu wrote:salut Vali,sa dea Dumnezeu sa fie asa cum zici tu dar nu cred sa scada asa de mult si nici n-ar fi bine sa scada repede,totul e sa nu fie murdara dar ne vom descurca oricum vorba aia santem haiduci :D !
Salut Costine! Haiduci deltei. Apăi pe noi Sulina ne interesează. Cît este cota la Sulina este şi în deltă. Şi în deltă apa este mai limpede pentru că se decantează în lacuri şi o filtrează vegetaţia. Acum ce o fi o fi. Dar sunt sigur că şi voi şi noi vom gusta din renumitele preparate pescăreşti. Şi încă ceva am schimbat nohănelul de Vrancea cu un ţărănesc alb de Aiud. Ne auzim la telefon.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by mikcutu »

Salutare, as dori si eu sa ajung impreuna cu un alt membru APC21 dar nu putem veni de Miercuri.
Cel mai devreme am ajunge in Dunavatul de jos vineri dimineata sau joi noapte.

Vaporasul circula pentru mai putine persoane? Daca nu, mai exista alta posibilitate de a ajunge in tabara?
Se poate aproxima locatia taberei pe Google Earth?

Merci,
Mikcutu.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by CRISTI DINU »

Am renuntat la cazane pentru sf.ghe am sa ocolesc traseul prin navodari,doresc sa stiu exact locatia,s-a scris de dunavat de jos, unde parca se termina asfaltul, in zona este canalul dunavat,nu-mi dau seama de locatie unde mai exact se pune tabara?Multam
:D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by CRISTI DINU »

sau este vorba de acel canal al lipovenilor,vanghele! sau este surpriza!? :oops: :D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by cezar »

CRISTI DINU wrote:sau este vorba de acel canal al lipovenilor,vanghele! sau este surpriza!? :oops: :D
& mikcutu

1.Locatia exacta o poti afla telefonic, miercuri 8 iunie. De ce ? Pentru ca vrem sa evitam surpriza de la alte expeditii organizate de noi, cand au plecat o parte dintre cei inscrisi cu o zi-doua inainte, s-au asezat unde au crezut ca-i bine, iar cand au ajuns organizatorii au fost pusi in fata faptului implinit. Plus ca exista pericolul ca locul ales de noi ( stiut de noi ca "prinzator") sa-l gasim ocupat.

2.Tot miercuri, te putem pune in legatura cu cel care ne asigura transportul Dunavat-locatie si retur pentru o eventuala solutie. Dar va fi, aproape sigur o varianta mai scumpa de acces.

& cristi dinu

1. a se vedea punctul 1 de mai sus.
2. avand in vedere ca vaporasul va face doua curse, la ora 9,00 si 12,00 poate prindeti cursa a doua, cu tot ocolul. Daca nu, tot telefonic.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

asa cum am scris mai sus,revin cu amanunte despre monturile de Dunare,prima poza e pt rapitor,salau sau stiuca






Image






a doua pt somn






Image






aceste monturi le aveam prin trusa insa ele pot fi mult mai simple,fara bilute, agrafe,etc,tot ce trebuie sa aveti la voi sant ace,plumbi si fir 0,35-0,40 si le faceti pe loc,pt ca v-am spus,or sa fie pierderi destule !
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”