PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dumitrescu Iancu »

Atentie, saptamana viitoare, marti, avem un nou drum la Tulcea! Participantii la Actiunea Chilia care mai au nevoie de oarece documente ( permis de acces in rezervatie pentru barca, pentru auto ) sunt rugate sa ia, urgent, legatura cu mine sau cu Cezar!!!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Dumitrescu Iancu wrote:Atentie, saptamana viitoare, marti, avem un nou drum la Tulcea! Participantii la Actiunea Chilia care mai au nevoie de oarece documente ( permis de acces in rezervatie pentru barca, pentru auto ) sunt rugate sa ia, urgent, legatura cu mine sau cu Cezar!!!
In completare la cele spuse de Iancu, daca exista participanti care nu au viza APC 21 pentru 2014, PG Tulcea, ANPA si permisele de acces si pescuit in RBDD, le rog sa depuna la sediul APC 21 actele necesare.

Datorita situatiei tensionate din Ucraina efectivele Politiei de Frontiera au fost suplimentate.
Ne asteptam la controale foarte stricte ale documentelor.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Lorelai »

Hai ca m-am hotarat si eu.
Dan Surdu plus insotitor,vila, perioada 2-a.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Lorelai wrote:Hai ca m-am hotarat si eu.
Dan Surdu plus insotitor,vila, perioada 2-a.
Dan, dupa cum am vorbit la telefon, la vila mai exista un singur loc. Va plasez la CASA TRADITIONALA.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

Dupa cum stau lucrurile.. lumea asteapta sa vada vremea.. si cum afla ca se prinde si va fi ok... ingroasa lista... Am senzatia ca intr-o luna se vor mai aduna inca 20-30 doritori.
Acoperisul vilei e liber?. daca nu , cu siguranta sint cuiburi de berze .. am auzit ca se doarme foarte bine.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

De ce esti nervos? :D
Daca e nevoie mai facem o serie, chiar doua :lol:
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Aurelian Boboc s-a transferat la cort. Lista de corturi s-a inchis.

S-a eliberat un loc la casute.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by ghinozo »

are gazda loc in curte??
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Dan T wrote:Am discutat cu gazda si accepta 4 persoane la cort, contra 5 lei/zi/om, cu conditia ca amplasamentul corturilor sa fie hotarat de gazda. Corturile vor fi montate in curtea pensiunii fara sa deranjeze din punct de vedere al amplasamentului. Pe scurt, mai la "dos". Cei de la cort vor avea acces la dus si wc cat si la restul facilitatilor (frigider, aragaz etc.)
Pot servi masa contra cost sau se descurca pe cont propriu.
Sunteti 4 "caldurosi" cu corturi de o persoana care vor fi amplasate unul langa altul, intr-un loc ales de gazda si numai acolo. Nu pe drum, nu pe malul canalului Tataru, nu pe malul Dunarii etc.
User avatar
Bobo77
Posts: 16
Joined: 29 May 2013, 14:26
Location: Constanţa
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Bobo77 »

Am inteles sa traiti
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

Dan T wrote:
Dan T wrote:Am discutat cu gazda si accepta 4 persoane la cort, contra 5 lei/zi/om, cu conditia ca amplasamentul corturilor sa fie hotarat de gazda. Corturile vor fi montate in curtea pensiunii fara sa deranjeze din punct de vedere al amplasamentului. Pe scurt, mai la "dos". Cei de la cort vor avea acces la dus si wc cat si la restul facilitatilor (frigider, aragaz etc.)
Pot servi masa contra cost sau se descurca pe cont propriu.
Sunteti 4 "caldurosi" cu corturi de o persoana care vor fi amplasate unul langa altul, intr-un loc ales de gazda si numai acolo. Nu pe drum, pe malul canalului Tataru, pe Dunare etc.
vin caldurile si noi nu stim?
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

In ceea ce priveste permisul de acces cu barca, am factura in care scrie ce barca si ce motor inclusiv seria. Credeti ca ma puteti ajuta cu acest permis in timp sau mai bine il iau la fata locului?. Multumiri
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dumitrescu Iancu »

vladstanescu wrote:In ceea ce priveste permisul de acces cu barca, am factura in care scrie ce barca si ce motor inclusiv seria. Credeti ca ma puteti ajuta cu acest permis in timp sau mai bine il iau la fata locului?. Multumiri
Vlad, am anuntat zilele trecute ca urmeaza un nou drum la Tulcea, citeste cateva postari mai sus... plec luni la ARBDD...daca maine imi parvin documentele, iti aduc permisul de acces cu barca...
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

Dumitrescu Iancu wrote:
vladstanescu wrote:In ceea ce priveste permisul de acces cu barca, am factura in care scrie ce barca si ce motor inclusiv seria. Credeti ca ma puteti ajuta cu acest permis in timp sau mai bine il iau la fata locului?. Multumiri
Vlad, am anuntat zilele trecute ca urmeaza un nou drum la Tulcea, citeste cateva postari mai sus... plec luni la ARBDD...daca maine imi parvin documentele, iti aduc permisul de acces cu barca...
Ok . va sun miine sa vedem cu vi le aduc. Multumesc mult.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Ii rog pe cei care nu au platit inca avansul pentru Chilia Veche sa o faca poimaine la cafenea.
Rezervarea locurilor neachitate se termina poimaine.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Gabi Matei s-a retras de la vila. Nu are siguranta ca poate participa. Daca rezolva, ii gasim un loc de cazare pe undeva. La casa traditionala, in cort cu Ghino :lol: , pe hol, am vedea.
Deci, loc liber la vila.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

Bai baieti. Se face un mare efort din partea organizatorilor sa iasa ceva super . Daca ar putea sa aranjeze si cu pestele... atunci totul ar fi super. DAR ... Marea Cafenea a ... de discutat de chilia, dupa parerea mea .. a fost o bauta .. si fiecare a prins din zbor ce a putut. Dane, sa nu ma intelegi gresit, tot respectul, problema e ca... sint o serie intreaga de lucruri care trebuie spuse, clarificate, si comunicate. Da, s-a facut o lista de barci.. In rest... da.. poate ca nu toata lumea a aflat ca se va merge cu catamaranul.. etc. Cred ca toate lucrurile trebuie puse ori pe forul ori facuta o sedinta... unde sa ne putem intelege si auzi... si .. cineva sa o conduca. sa se suna tot.. sa apara intrebari.. si sa fie auzite de toata lumea. Eu par poet... ca doar sint arhitect... dar imi place sa vad lucrurile clar.. si cred ca toata lumea ar vrea sa stie.. cu ce finante sa vina.. etc... So... lista cu masini.. locuri disponibile in masini. lista cu momeli.. ce , cit.. ce bani, ce bani vor fi acolo de dat.. etc.. Daca vrei te ajut cu placere.. dar hai sa o facem ca la carte. si.. mai mult.. cine s-a inscris la aceasta actiune... si nu da semne de prezenta... sa nu vina cu comentarii.. dupa :-) Implicarea conteaza!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Ai nitica rabdare. Sunt plecat din Bucuresti. Luni o sa postez listele
De pe telefon e mai greu. :D
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

Dan T wrote:Ai nitica rabdare. Sunt plecat din Bucuresti. Luni o sa postez listele
De pe telefon e mai greu. :D
Stai linistit Dane. Nu e graba sa le pui miine.. ideia era sa se afle sau sa se discute anumite aspecte mai clar si la obiect. . Banuiesc ca si tu repeti raspunsuri la intrebari.. aceleasi intrebari pentru fiecare si chiar e aiurea si obositor. weekend placut.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cezar »

Vlade, la ora asta stim, cu oarece aproximatie, fiecare cu ce mergem da la Tulcea la Chilia.
O parte vor lasa masinile la Tulcea sau Murighiol si vor pleca cu barcile mici, pe apa.
O alta parte au optat pentru auto.
Restul, avem doua posibile solutii:catamaramul, la ducere si nava clasica, la intoarcere.
Sau, doua curse cu nava rapida a proprietarului pensiunii.
Ambele variante au bune si...rele.
Voi reveni ,ai pe larg, ceva mai tarziu.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”