Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by HPTOMMY »

Dumitrescu Iancu wrote: Asta a fost si intrebarea mea adresata presedintelui ANPA...fara a avea un raspuns clar... Dupa cum vedeti, facem cam tot ce depinde de noi...
Sunt convins de acest lucru si apreciez eforturile pe care le depuneti in acest sens. Nu ne ramane decat sa vedem cum vor mai evolua lucrurile in perioada imediat urmatoare. (Si totusi sunt curios cu Teleormanul) :lol:
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

HPTOMMY wrote:
Dumitrescu Iancu wrote: Asta a fost si intrebarea mea adresata presedintelui ANPA...fara a avea un raspuns clar... Dupa cum vedeti, facem cam tot ce depinde de noi...
Sunt convins de acest lucru si apreciez eforturile pe care le depuneti in acest sens. Nu ne ramane decat sa vedem cum vor mai evolua lucrurile in perioada imediat urmatoare. (Si totusi sunt curios cu Teleormanul) :lol:
Se va rezolva si cu Teleormanul, sunt sigur. Dar daca permis ANPA nu e, nimic nu e...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Astazi am adus de la Tulcea permisele de pescuit si de acces ARBDD pentru cei care le-au solicitat si achitat. Mai trebuie sa le completam si sa le fotocopiem... Cu scuzele de rigoare, din cauza programului meu foarte incarcat in urmatoarele zile, probabil ca abia incepand de luni vor putea fi ridicate de la sediu...
Permisele ARBDD pentru pensionari sunt gratuite, iar pensionarii care au platit totusi ( sunt doua sau trei cazuri) vor primi banii inapoi.
Tot astazi a avut loc la MADR sedinta Consiliului Consultativ... Desi inca mai sunt de reglementat unele aspecte privind cadrul legal, ni s-a comunicat ca s-a dat verde la imprimarea permiselor ANPA, urmand ca modificarile legislative necesare sa se faca in paralel. Sa speram ca asa va fi!
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ady76buc »

astazi ati fost identificat pe A2,in auto cu numarul B-41-APS,cu o viteza de 100 km/h ;)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

ady76buc wrote:astazi ati fost identificat pe A2,in auto cu numarul B-41-APS,cu o viteza de 100 km/h ;)
Bun,eram sub limita legala! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Lorelai »

Ce sa-i faci, mai batraneste.
Daca erai cu B-21-APC zburai cu 130. Tot la limita regulamentului. :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Dumitrescu Iancu wrote:Astazi am adus de la Tulcea permisele de pescuit si de acces ARBDD pentru cei care le-au solicitat si achitat. Mai trebuie sa le completam si sa le fotocopiem... Cu scuzele de rigoare, din cauza programului meu foarte incarcat in urmatoarele zile, probabil ca abia incepand de luni vor putea fi ridicate de la sediu...
Permisele ARBDD pentru pensionari sunt gratuite, iar pensionarii care au platit totusi ( sunt doua sau trei cazuri) vor primi banii inapoi.
Tot astazi a avut loc la MADR sedinta Consiliului Consultativ... Desi inca mai sunt de reglementat unele aspecte privind cadrul legal, ni s-a comunicat ca s-a dat verde la imprimarea permiselor ANPA, urmand ca modificarile legislative necesare sa se faca in paralel. Sa speram ca asa va fi!
In sfarsit si o veste buna!!! :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Permisele ARBDD sunt gratuite pentru pensionari. Cele de acces, cele de pescuit, sau ambele? Ca sa fie pe intelesul tuturor, chiar daca nu fac parte din categorie!! :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:Permisele ARBDD sunt gratuite pentru pensionari. Cele de acces, cele de pescuit, sau ambele? Ca sa fie pe intelesul tuturor, chiar daca nu fac parte din categorie!! :)
Ambele permise ARBDD sunt gratuite pentru pensionari...
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by HPTOMMY »

Ce documente sunt necesare pentru obtinerea Permisului de pescuit ARBD si a Permisului de intrare in Delta? Trebuiesc completate ceva cereri si daca da, de unde se pot obtine? Se pot descarca si de pe internet?
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

HPTOMMY wrote:Ce documente sunt necesare pentru obtinerea Permisului de pescuit ARBD si a Permisului de intrare in Delta? Trebuiesc completate ceva cereri si daca da, de unde se pot obtine? Se pot descarca si de pe internet?
Pentru membrii nostri care au cerut si PG-ul de Tulcea (si au achitat taxa aferenta de 10 lei si contravaloarea permiselor 30+30= 60 lei)) le obtine asociatia, fara alta documente.
Altfel,permisele se obtin de la sediul ARBDD din Tulcea, in baza CI... Pensionarii se pot justifica, in fata controlului, in aria ARBDD si cu talonul de pensie.
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by armeanu »

:D NU se mai restituie sumele!!! la pensionari ?

Mai devreme parca asa se scrisese... :D
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

armeanu wrote::D NU se mai restituie sumele!!! la pensionari ?

Mai devreme parca asa se scrisese... :D
Din moment ce sunt gratuite pentru pensionari, se subintelege ca vor primi banii inapoi, cel putin eu asa am inteles! :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

evergreen wrote:
armeanu wrote::D NU se mai restituie sumele!!! la pensionari ?

Mai devreme parca asa se scrisese... :D
Din moment ce sunt gratuite pentru pensionari, se subintelege ca vor primi banii inapoi, cel putin eu asa am inteles! :)
Evident ca se restituie, scrie chiar pe aceasta pagina, nitel mai sus !
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by armeanu »

Scuzeeeeeeeeeeeeeeeee

Aveti dreptate , am facut o gafa fara sa revizui postarile.....graba strica treaba :?

Dl. CEZAR , din suma restituita imi pot achita cotizatia pe anul viitor...?
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

armeanu wrote:Scuzeeeeeeeeeeeeeeeee

Aveti dreptate , am facut o gafa fara sa revizui postarile.....graba strica treaba :?

Dl. CEZAR , din suma restituita imi pot achita cotizatia pe anul viitor...?
Tony, vorbim la Cafenea. Intentia ne onoreaza, dar suma de 60 lei ar acoperi chiar 2 ani (2013 si 2014). Poate doresti sa beneficiezi de banii astia pana atunci...
Mihai_N
Posts: 6
Joined: 19 Feb 2012, 10:42
Location: Bucureşti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai_N »

Buna ziua.
Pentru cei care am depus actele necesare pt. obtinerea permisului ANPA la sfarsitul lui ianuarie aveti vreo veste? Cand estimati ca s-ar putea ridica?
Multumesc.
Mihai Neagoe
0757.022.567
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Mihai_N wrote:Buna ziua.
Pentru cei care am depus actele necesare pt. obtinerea permisului ANPA la sfarsitul lui ianuarie aveti vreo veste? Cand estimati ca s-ar putea ridica?
Multumesc.
Permisul ANPA inca nu a fost, inca, trimis la tiparit de MADR...Asa incat nu va putem spune nimic clar...Noi am achitat catre ANPA contravaloarea permiselor pentru toti cei care au platit pana pe 19 martie inclusiv, am trimis tabelele, mai mult nu putem face...
Chiar in timp ce scriam acest mesaj, am primit informatia ca producatotul de carduri care a castigat licitatia nu dispune de terminalul necesar inscriptionarii (tiparirii) datelor personale pe acele carduri !?!?!? Si sunt de tiparit cam 250 000 de bucati...Cand se vor termina, Dumnezeu stie...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Lorelai »

Ramane valabil deci comunicatul ANPA ca sunt valabile permiselor vechi pana la tiparirea celor noi ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by DRM »

Lorelai wrote:Ramane valabil deci comunicatul ANPA ca sunt valabile permiselor vechi pana la tiparirea celor noi ?
Normal. Fir intins :D

Cele din plastic apar mai pe la sfarsitul anului :shock:
Da ... nu va spun care ...an :lol:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”